Darts / 【TARGET】Yohkoh 10 2BA 20g 210127
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The barrel is coated with black PVD and then sandblasted for a unique matte finish.
The silvery cut has been reworked after coating to create a striking design.
Bright in contrast, the Yohkoh offers a perfectly balanced dart profile suitable for all throws and techniques.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 52.0mm
Max Diameter: 6.4mm
Barrel Weight: 18.5g
Standard: 2BA
■Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Chip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
TARGET
VAPOR 8 05 2BA 18g 100475JPY 5,480 ( USD 34.50 )
-
TARGET
RISING SUN 2.1 Haruki Muramatsu Model STEELJPY 14,055 ( USD 88.51 )
-
TARGET
K-FLEX SMASH JUNYA KOIKAWA Model Standard Short Clear 410221JPY 1,580 ( USD 9.95 )
-
TARGET
VAPOR 8 BALCK BLUE 2BA 21g 100443JPY 6,000 ( USD 37.78 )
-
TARGET
CHIZZY DAVE CHISNALL MODEL 80% STEEL 22g 101340JPY 6,926 ( USD 43.61 )
-
Fit Flight Air
Tom SAWYER Model ver.3 Shape ClearJPY 970 ( USD 6.10 )