Darts / 【TARGET】Yohkoh 11 2BA 19g 210128
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.5mm |
| Weight (barrel Only) | 17.4g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.05mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The barrel is coated with black PVD and then sandblasted for a unique matte finish.
The silvery cut has been reworked after coating to create a striking design.
Bright in contrast, the Yohkoh offers a perfectly balanced dart profile suitable for all throws and techniques.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 47.5mm
Max Diameter: 7.05mm
Barrel Weight: 17.4g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Chip x 3(1set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
TARGET
COOL PLAY COLLARLESS SHIRT PHIL TAYLOR Model S 150408JPY 7,700 ( USD 48.85 )
-
TARGET
THE MIRACLE G3 Mikuru Suzuki Model LIMITED EDITION 210191JPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
TARGET
COOL PLAY SHIRT ADRIAN LEWIS 2018 2XLJPY 8,148 ( USD 51.70 )
-
TARGET
COOL PLAY COLLARLESS SHIRT PHIL TAYLOR Model L 150410JPY 7,700 ( USD 48.85 )
-
TARGET
COOL PLAY COLLARLESS SHIRT ROB CROSS Model 2XL 150397JPY 7,700 ( USD 48.85 )