Darts / 【TARGET】Yohkoh 01 Steel 22g 190140
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The barrel is coated with black PVD and then sandblasted for a unique matte finish.
The silvery cut has been reworked after coating to create a striking design.
Bright in contrast, the Yohkoh offers a perfectly balanced dart profile suitable for all throws and techniques.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 52.0mm
Max Diameter: 6.5mm
Barrel Weight: 22.0g
Standard: Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.70 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
Recently checked items
-
UNICORN
CODE GARY ANDERSON Model 2BA No.04263JPY 14,000 ( USD 88.82 )
-
WINMAU
BLADE 5 DUALCORE GREEN ZONEJPY 14,960 ( USD 94.90 )
-
Red Dragon
Gerwyn Price Model Nitro Ionic Short WhiteJPY 858 ( USD 5.43 )
-
SHADE
Neck strap Darts Case Case strap 2023 Mikuru Suzuki ModelJPY 1,500 ( USD 9.51 )
-
GRRM
KeramasJPY 10,499 ( USD 66.61 )