Darts / Exclamation LML Challenger 1.0 Hugo Leung Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | exclamation darts |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Hugo Leung's LML Challenger 1.0 is sure to be one of the best sellers of the year.
With the release of his latest soft tip dart, we are following him up on the product front.
Fitting for advanced players as well as those considering their first or second set of darts,
the outline follows the classic design with a slightly lighter barrel.
■Specs
Materials
Tungsten 90%
Overall length 47.0mm
Max diameter 6.8mm
Weight 19.0g (barrel alone)
■Contents
Barrel x 3 (1 set)
Hugo Leung Model Items
-
CONDOR
AXE WINGS OF THE SWORD Hugo Leung Model Small Medium MIXJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE WINGS OF THE SWORD Hugo Leung Model Small Long MIXJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE WINGS OF THE SWORD Hugo Leung Model Standard Short MIXJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE WINGS OF THE SWORD Hugo Leung Model Small Extra Long MIXJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
TRiNiDAD
LHUGO TYPE2 Hugo Leung Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
CONDOR
AXE WINGS OF THE SWORD Hugo Leung Model Standard Extra Long MIXJPY 1,879 ( USD 11.83 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )