Darts / 【MISSION DARTS】Alan Soutar model Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Mission Darts |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.8mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 159.72 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/30 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Scottish coloured Mission Darts Player Alan Soutar Model
Shallow cuts all over the barrel and a wide range of delicate micro cuts. This barrel has a shallow cut on all sides and a wide range of micro cuts for excellent control.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 45.8mm
Max Diameter: 6.6mm
Barrel Weight: 22.0g
Standard: Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Alan Soutar Model Items
-
MISSION DARTS
Alan Soutar model Steel 22gJPY 10,000 ( USD 62.60 )
-
CONDOR
AXE Aran Soutar Model SOOTS Small Medium Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.75 )
-
CONDOR
AXE Aran Soutar Model SOOTS Standard Medium Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.75 )
-
MISSON DARTS
Alan Soutar model STANDARDJPY 250 ( USD 1.56 )
-
CONDOR
AXE Aran Soutar Model SOOTS Standard Long Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.75 )
-
CONDOR
AXE Aran Soutar Model SOOTS Small Short Clear BlueJPY 1,879 ( USD 11.75 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.18 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.31 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.07 )