Darts / 【COSMODARTS】Tru[s]t Yutaro Sato Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The new model retains the DNA of the previous SPICA model, but with a straighter outline.
This model is available in two versions: the CODE METAL UNITED LABEL, a competition model that has undergone a thorough quality control and finishing process, and the Player Signature Barrel, which has a different weight for a more balanced feel.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 42.0mm
Max Diameter: 6.9mm
Weight: 19.5g
■Contents
Three barrels.
Yutaro Sato Model Items
-
Fit Flight Air
fif1442 ShapeJPY 946 ( USD 5.95 )
-
COSMODARTS
Yutaro Sato v3 Yutaro Sato Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL Tru[s]t Yutaro Sato ModelJPY 29,700 ( USD 186.89 )
-
Fit Flight AIR
Yutaro Sato ver.2 ShapeJPY 946 ( USD 5.95 )
-
Fit Flight
Yutaro Sato 4 Yutaro Sato Model Teardrop NaturalJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL SPICAJPY 29,700 ( USD 186.89 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )