Darts / 【TRIPLEIGHT】TRIPLEIGHT effort3 DLC AKIHIKO OWAKU MODEL 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Effort3 is coated with DLC for high hardness and wear resistance.
Specifications
Material: Tungsten 90%
Overall Length: 48.0mm
Max Diameter: 7.0mm
Weight: 20.0g (barrel only)
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Akihiko Owaku Model Items
-
TRIPLEIGHT
effort4 type-B plain Akihiko Owaku Model 2BA 20.0gJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY×L-Flight
PRO Akihiko Owaku Model ver.2 Shape Black×SilverJPY 880 ( USD 5.54 )
-
TRIPLEIGHT
effort TR Akihiko Owaku ModelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
TRIPLEIGHT
AXEBEC2 type-B Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TRIPLEIGHT
effort Zero Akihiko Owaku Model 2BA 21gJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
TRIPLEIGHT
effort Period Akihiko Owaku Model limited edition 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 93.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )