Darts / 【JOKERDRIVER】CRYSTAL ECHO
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Spiral Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
- PHAT and GRACE-
A graceful design that will catch anyone's eye.
The Jokerdriver CRYSTAL ECHO features an original outline with only nine slightly thicker vertical cuts.
Not only is the design decorative, but the functionality is proven as well.
The unique release and grip feel is different from polygonal or no-cut barrels.
The spiral cut at the front of the barrel is ideal for use as a middle or ring finger marker.
The spiral cut at the front of the barrel is ideal for marking the middle or ring finger.
■Specs
Material: 95% Tungsten
Overall Length: 45.0mm
Max Diameter: 7.0mm
Barrel Weight: 18.0g
Center of Gravity: Center
Standard: 2BA
MADE IN JAPAN
*The factory and tungsten itself are not compatible with the ZERO and NEXUS lines. The factory and tungsten itself are different from the ZERO and NEXUS lines. Please understand beforehand.
*Barrel logo printing, package color and specifications, and accessories are subject to change without notice. Stickers are not included.
*Depending on your viewing environment, the color may differ slightly from the picture.
Please be forewarned.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Zaoral
Recovery Necklace Pink Limited Edition SJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
Harrows
TWIN PACK White MediumJPY 990 ( USD 6.29 )
-
MISSION DARTS MISSION Alimix Spin Spare Top Purple JPY 220 ( USD 1.39 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER5 TYPE1 Shuichi Enokuma ModelJPY 15,950 ( USD 101.48 )
-
COSMO DARTS
Fit Holder Clear OrangeJPY 1,250 ( USD 7.95 )
-
DSTB
Original T-shirt White MJPY 4,980 ( USD 31.69 )