Darts / 【TARGET】TARGET Nathan Aspinall Model Black 2BA 18g 210153
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.95mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The Asp, Nathan Aspinall Black, has the same outline as the first Aspinall model, but with a black and red coating. The Nathan Aspinall Black has the same outline as the first Aspinall, but with a black and red coating and new grips for a different look and feel.
The barrel is CNC radially cut with a black PVD coating applied over the top.
The silver ring in the black PVD and the bright red color give the barrel a shimmering look.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 48.0mm
Max Diameter: 6.95mm
Barrel Weight: 16.3g
Standard: 2BA
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Chip x 3(1set)
NATHAN ASPINAL Model Items
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 PRO.ULTRA Shape 3set 337530JPY 800 ( USD 5.00 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 23g 190255JPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
TARGET
ICON PRO GRIP SHAFT NATHAN ASPINAL Model INTERMEDIATE 380111JPY 559 ( USD 3.49 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420006JPY 1,780 ( USD 11.14 )
-
TARGET
THE ASP 80 NATHAN ASPINALL MODEL BLACK EDITION 2BA 210312JPY 7,599 ( USD 47.55 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL × ECHO SWISS POINT 24g 190291JPY 13,800 ( USD 86.36 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )