Darts / 【DYNASTY】KATANA MEITOU HOUJU Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The KATANA Meitou HOUJU Steel is the ultimate straight sword.
The KATANA Meitou HOUJU Steel is the perfect complement to the KATANA Meitou.
The result is a grip that is both sharp and supremely comfortable.
Not only does it have a stern edge, but it is also visually stunning in gold, silver and black.
The included flight comes with pre-drilled holes for shell locks.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 50.0mm
Max Diameter: 6.3mm
Barrel Weight: 23.0g (including point)
Standard: Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
KATANA Logo. Dee.flight x 3(1set)
L-SHAFT Shaft x 3(1set)
SHELL LOCK x 3(1set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )