Darts / 【TARGET】BRADLEY BROOKS Model G1 Steel 23g 190116
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The first model from last year's PDC World Youth Champion, Bradley Brooks, is now available!
Radial grooves on the front and back of the barrel and a finer cut in the center provide a comfortable grip and feel.
The straight barrel design includes subtle grip changes and the entire barrel is coated in black PVD for a simple and elegant design.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 54.0mm
Max Diameter: 6.4mm
Barrel Weight: 23.0g
Standard: Hard
■ Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flights x 3 (1 set)
Bradley Brooks Model Items
-
CONDOR
AXE Bradley Brooks Model BamBam Small Long WhiteJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE Bradley Brooks Model BamBam Small Extra Long WhiteJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE Bradley Brooks Model BamBam Standard Long WhiteJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
TARGET
BRADLEY BROOKS Model G1 Steel 23g 190116JPY 11,000 ( USD 69.27 )
-
TARGET
BRADLEY BROOKS Model G1 2BA 18g 210138JPY 11,000 ( USD 69.27 )
-
CONDOR
AXE Bradley Brooks Model BamBam Standard Medium WhiteJPY 1,879 ( USD 11.83 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )