Darts / 【Harrows】RIVAL 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.1g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The RIVAL is a straight barrel with tri-lateral cuts throughout the barrel for a variety of grips.
It looks like a ring cut, but the cut is more like a trapezoid for a stronger grip.
The barrel is divided into two scallops to eliminate confusing grip positions, and three grip zones are provided.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Overall Length: 50.0mm
Max Diameter: 6.2mm
Barrel Weight: 16.1g
Barrel Match Weight ±0.05
Standard: 2BA
Center of Gravity: Center
■Contents
Barrel x 3(1set)
Flight x 3(1set)
Shaft x 3(1set)
Chip x 3(1set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )