Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE JUJAK-ALPHA Park Hyunchul Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Aggressive design with black and red coating of Park Hyunchul's color.
The body is 48mm long and straight, with a combination of aggressive cuts based on an articulated square cut.
Different pitch cuts are placed in the center of the area to make the grip position clearer, and ultra delicate micro cuts are added to increase the grip power.
The aggressive design has been calculated down to the finest detail to create the ultimate straight barrel.
Specifications
Material : Tungsten95
Length : 48.0mm
Maximum Diameter : 6.8mm
Barrel Weight : 21.0g(Barrel only)
Standard : 2BA
Set Contents
Barrel x 3 (1 Set)
Dee.flight x3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint tips x 3 (1 set)
Park Hyunchul Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN S Park Hyunchul Model SteelJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DYNASTY×FlightL
Park Hyunchul ver.3 Small WhiteJPY 850 ( USD 5.40 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK PARK HYUNCHUL model Professional No.5JPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK-ASCENSION45-"Park HyunchulJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE Park Hyunchul modelJPY 3,700 ( USD 23.54 )
-
L-Flight
flf2335 TeardropJPY 850 ( USD 5.40 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )