Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE JUJAK-ALPHA・T Park Hyunchul Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wing Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This aggressive torpedo is coated in Park Hyunchul's signature black and red color.
The two-stage tapered body is based on an articulated square cut and combines aggressive cuts to assist in the final stretch that has been inherited from the JUJAK2 and JUJAK-AWAKEN.
The double ring cut at the barrel end and in the center of the area plays an important role in both grip and throw, and the addition of a super fine micro cut increases grip.
The front area features a functional and bold wing cut, completing the Torpedo barrel with a seamless finish in every area.
Specs
Material: Tungsten95%
Overall Length: 45.0mm
Max Diameter: 7.2mm
Barrel Weight: 21.0g (barrel only)
Standard: 2BA
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight Flight x 3(1set)
LARO Shaft x 3(1set)
Premiume Lippoint Tip x 3(1set)
Park Hyunchul Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE JUJAK AWAKEN Park Hyunchul Model 2BAJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK-ASCENSION45-"Park HyunchulJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
FlightL×DYNASTY
Park Hyunchul ver.4 Shape RedJPY 850 ( USD 5.31 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK First evolution"Park Hyunchul Model 2BAJPY 9,799 ( USD 61.32 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Jon Model Standard KAMI Black MIXJPY 950 ( USD 5.94 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"JUJAK-ASCENSION48-"Park HyunchulJPY 14,800 ( USD 92.60 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )