Darts / 【one80】Ascent 02 Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The new series "Ascent" expands the lineup to accommodate darts with special shapes.
It has a convex grip zone and a complex grip pattern.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 50.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 23.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
PTITANIUM PRO SHAFT medium 138142JPY 1,400 ( USD 8.91 )
-
doctor cool
doa0015JPY 4,950 ( USD 31.49 )
-
doctor cool
doa0014JPY 4,950 ( USD 31.49 )
-
doctor cool
doa0001JPY 3,850 ( USD 24.49 )
-
TARGET
ENDEAVOUR GENERATION 2 MAX KASUMI SATO MODEL 2BA 210487JPY 18,480 ( USD 117.57 )
-
Joker Driver
CRYSTAL MAJESTIC INSPIREJPY 40,700 ( USD 258.96 )