Darts / 【one80】Ascent 03 Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The new series "Ascent" expands the lineup to accommodate darts with special shapes.
It has a convex grip zone and a complex grip pattern.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 52.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 23.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
darts on
darts case YellowJPY 2,722 ( USD 17.31 )
-
TARGET
COLOURS G4 PURPLE SWISS POINT 190532JPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
TRiNiDAD
ArmSupporter PLAIN 2XLJPY 2,017 ( USD 12.82 )
-
TIGA
90%TUNGSTEN LIONFLY HELICALJPY 7,900 ( USD 50.25 )
-
MONSTER
SOLDIER Leonard Gates Model 2BAJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
TARGET
K-FLEX Luke Littler Model Shape Medium Purple 410182JPY 2,480 ( USD 15.77 )