Darts / 【one80】Bavaria Ultra 01 2BA 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 57.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 5.8mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Following the characteristics of the slender and long barrels, we developed four different barrels for different players.
The grip pattern has been devised to increase the safety of the grip and to keep the original characteristics of the grip intact.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 57.0mm
Maximum diameter: 5.8mm
Barrel weight: 19.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
Recently checked items
-
Winmau
PRISM ALPHA Extra Chic Flight MICHAEL VAN GERWEN model 6915-144JPY 363 ( USD 2.27 )
-
one80
CROCFORCE CF3 Steel 22gJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
one80
Terrynator Terry Tan Model Steel 24gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
one80
Rene Eidams4 Rene Eidams Model Steel 24gJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
TARGET
["Titanium"] tas0453JPY 2,343 ( USD 14.74 )
-
TARGET
["Titanium"] tas0432JPY 1,833 ( USD 11.53 )