Darts / 【one80】Bavaria Ultra 02 2BA 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 57.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 5.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Following the characteristics of the slender and long barrels, we developed four different barrels for different players.
The grip pattern has been devised to increase the safety of the grip and to keep the original characteristics of the grip intact.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 57.0mm
Maximum diameter: 5.8mm
Barrel weight: 19.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
harrows
PRIME flight 7500JPY 489 ( USD 3.11 )
-
TARGET
POWER Titanium Shaft G8 Black Short 380040JPY 2,341 ( USD 14.89 )
-
CAMEO
PORTABLE COIN CASE LEATHER NaturalJPY 2,739 ( USD 17.42 )
-
TARGET
K-FLEX PHIL TAYLOR Model Standard Intermediate Black 410145JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
SHADE
Motomu Sakai Replica uniform 25-26 XLJPY 22,000 ( USD 139.97 )
-
SHADE
T-shirt Mana Kawakami model Cosplay 2019 XXLJPY 3,900 ( USD 24.81 )