Darts / 【one80】Bavaria Ultra 03 Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 57.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Following the characteristics of the slender and long barrels, we developed four different barrels for different players.
The grip pattern has been devised to increase the safety of the grip and to keep the original characteristics of the grip intact.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 57.0mm
Maximum diameter: 6.1mm
Barrel weight: 23.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
PREDATOR 90% STEEL 24gRJPY 10,450 ( USD 66.48 )
-
D.craft
T90C Emperor series DUKEJPY 10,780 ( USD 68.58 )
-
Harrows
["Aluminum"] has0421JPY 530 ( USD 3.36 )
-
L-Flight
Sadaki Seko Model ver.1 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
SHADE
Mana Kawakami COLLABO T-shirt 2022 Sand beige XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
L-Flight
PRO PS Akina Kusumoto model ver.1 Shape Clear WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )