Darts / 【DMC】Sabre Tetsuya SP2 Tetsuya Fujiwara model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel Weight:21.0g(including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tetsuya Fujiwara Model Items
-
L-Flight
Tetsuya Fujiwara Model ver.1 Shape MIXJPY 880 ( USD 5.53 )
-
DMC
Sabre Tetsuya SP2 Tetsuya Fujiwara modelJPY 35,200 ( USD 221.68 )
-
L-Flight
PRO KAMI Tetsuya Fujiwara Model ver.1 Shape MIXJPY 920 ( USD 5.79 )
-
DMC
Sabre Tetsuya SP2.5 Tetsuya Fujiwara modelJPY 35,200 ( USD 221.68 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS Tetsuya FujiwaraJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
DMC
Sabre Tetsuya SP2 Tetsuya Fujiwara model Limited blackJPY 16,500 ( USD 103.91 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )