Darts / 【Harrows】TAIPAN Steel 21gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
TAIPAN is manufactured using the latest CNC machines, and features beautiful patterns.
Precise ring cutting and intricate combination of processing techniques are used to recreate the scales of a cobra, creating a unique grip.
Finished in black titanium with metallic gold coating.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.6mm
Barrel weight: 21.0g (point + barrel)
Barrel match weight ±0.05
Standard:Hard
Center of Gravity:Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
S4
Shaft ring Silver 6pieceJPY 220 ( USD 1.39 )
-
MoA
Omniscience Darts Case BlueJPY 2,530 ( USD 16.09 )
-
TARGET
CARRERA SPORT COUPE STEEL 25g 100327JPY 11,509 ( USD 73.22 )
-
【L-Flight】】PRO Nobuhiro Yamamoto Model Shape Clear JPY 990 ( USD 6.29 )
-
SHADE
Motomu Sakai WDC Support T-SHIRT 25-26 Black XXLJPY 4,500 ( USD 28.63 )