Darts / 【Harrows】SIEGE 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The SIEGE is a 50mm long barrel with a ring cut that is suitable for all types of grips.
The stepped ring cut changes the grip on the finger sharply. Black titanium coating.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 50.0mm
Maximum diameter:6.3mm
Barrel weight:16.0g
Barrel Match Weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of Gravity:Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
DYNASTY
KATANA MEITOU RAIKIRI2 2BAJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
SHADE
Joji Nishitani Model T-SHIRT 2020 XLJPY 3,900 ( USD 24.57 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE FOREVER3 SHUSAKU NAKAMURA MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BIONIC"Berry van Peer ModelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
DYNASTY
KATANA JONIKEN II Kenichi Anjiki Model 2BAJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
NEW DARTS LIFE vol.73 JPY 815 ( USD 5.12 )