Darts / 【DMC】Sabre MASUMI SP Black Limited Masumi Chino Model No.5
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Specifications
Material:90% tungsten
Length:41.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel weight:16.5g
Standard:No.5
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
About payment methods
Cash on delivery is not available for this made-to-order product.
For bank transfers, please make your payment by Tuesday, February 8, 2022.
If payment cannot be confirmed by the above date, the order will be cancelled.
Masumi Chino Model Items
-
DMC
BATRAS Sabre "Masumi" PartsW FRONT 17s Gun Metallic ColorJPY 9,350 ( USD 59.48 )
-
DMC
BATRAS Sabre "Masumi" PartsW REAR 21s Gun Metallic ColorJPY 9,350 ( USD 59.48 )
-
DMC
Sabre MASUMI SP Ver.2 Masumi Chino model acuteJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
DMC
BATRAS Sabre PartsW REAR 21.4sJPY 6,600 ( USD 41.98 )
-
L-Flight
PRO Masumi Chino model ver.2 Clear BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DMC
Sabre 23g STEELJPY 35,200 ( USD 223.97 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.98 )