Darts / 【DMC】Sabre MASUMI SP Ver.2 Gold Limited Masumi Chino model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Specifications
Material:90% Tungsten
Length:43.0mm
Maximum Diameter:7.2mm
Barrel Weight:21.0g (including point)
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
About payment methods
Cash on delivery is not accepted as this is a made-to-order product.
For bank transfers, please make your payment by February 8, 2022 (Tuesday).
If payment cannot be confirmed by the above date, the order will be cancelled.
Masumi Chino Model Items
-
DMC
Sabre 23g STEELJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
DMC
SUS SABRE 2BAJPY 3,080 ( USD 19.59 )
-
L-Flight
PRO Masumi Chino model ver.2 Clear BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DMC
Sabre MASUMI SP Ver.2 Masumi Chino model 2BAJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
DMC
Sabre Masumi Zero Masumi Chino model 2BA S-DARTS LimitedJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
DMC
Sabre STEEL 21g NEWJPY 35,200 ( USD 223.97 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )