Darts / 【TARGET】CELESTE GENERATION-1 Zhou Momo Model 2BA 210199
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 42.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Newly contracted player, Zhou Momo Model Generation-1 "CELESTE" is completed!
95% tungsten material is used.
The first model that is slim yet has enough weight to be felt.
The grip area is a combination of a simple step shape and a novel groove adopted from the concept model.
The grip area has a simple stepped shape and a new groove that was adopted from the concept model. The grip position is clear and allows for a sharp release while preventing missed shots.
The shooting star decoration and rainbow color will add color to Momo's new start.
*DLC coating adopted
*Shades may vary depending on the product. Please be forewarned.
Specifications
Material: 95% tungsten
Length: 42.5mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
Zhou Momo Model Items
-
SHADE
Zhou Momo Model T-SHIRT 2020 MJPY 3,900 ( USD 24.56 )
-
CONDOR
MOMO ZHOU MOMO Model PEACH Small Long ClearJPY 1,180 ( USD 7.42 )
-
TARGET
CELESTE GENERATION-1 Zhou Momo Model Limited Edition 2BA 210250JPY 15,800 ( USD 99.50 )
-
TARGET
CELESTE GENERATION-2 Zhou Momo Model 2BA 210251JPY 16,800 ( USD 105.79 )
-
SHADE
Zhou Momo Model T-SHIRT 2020 LJPY 3,900 ( USD 24.56 )
-
TARGET
CELESTE GENERATION-1 Zhou Momo Model Steel 190102JPY 15,800 ( USD 99.50 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )