Darts / 【Harrows】ICE RECUT Steel 21gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
ICE RECUT, the second generation of Harrows' most popular tungsten dart, ICE, is now available.
It features a variety of ring cuts and a milling process reminiscent of a glacier.
This dart is a perfect twin to the Fire Inferno (Shark Cut + Milling).
It is finished with black titanium and metallic blue coating.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 21.0g (point + barrel)
Barrel match weight: ±0.05
Standard:Hard
Center of Gravity:Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Edge Sports
Master Flight msf2103 StandardJPY 900 ( USD 5.73 )
-
Edge Sports
Master Flight msf0606 Shape Light BlueJPY 513 ( USD 3.26 )
-
OUTLINE
TOTTE YellowJPY 1,018 ( USD 6.47 )
-
Zaoral
Recovery Necklace Navy/Gold SJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
MASTER STROKE
T-shirts SEIGO ASADA Truss White XLJPY 3,565 ( USD 22.68 )
-
DYNASTY
KATANA MEITOU HOTARUMARU 2BAJPY 13,800 ( USD 87.80 )