Darts / 【COSMODARTS】Orger 2 Mana Kawakami Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Five years after the release of the first model in 2017...she has made her move with full force.
The name "Mana Kawakami," which had always been in the top 8 of the annual ranking since the first year in Japan, disappeared in 2019.
Since then, it took about 2 years to develop the product.
The seemingly simple design is filled with her unique persistence and hidden passion.
Although it is a player's model, it is easy to use for ordinary players.
Specs
Material: 90% tungsten
Total length: 41.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Mana Kawakami Model Items
-
SHADE
ORGER 2019 T-shirt Mana Kawakami model navy XLJPY 3,900 ( USD 24.54 )
-
SHADE
ORGER 2019 T-shirt Mana Kawakami model pink XXLJPY 3,900 ( USD 24.54 )
-
SHADE
ORGER 2019 T-shirt Mana Kawakami model pink SJPY 3,900 ( USD 24.54 )
-
SHADE
ORGER 2019 T-shirt Mana Kawakami model pink MJPY 3,900 ( USD 24.54 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Mana Kawakami heather black MJPY 4,500 ( USD 28.31 )
-
SHADE
Neck strap Darts Case Case strap 2024 Mana KawakamiJPY 1,500 ( USD 9.43 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )