Darts / 【DMC】Maverick Sho SP2 Sho Katsumi Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
■Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 39.5mm
Maximum diameter: 7.3mm
Weight: 18.5g (including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Syo Katsumi Model Items
-
L-Flight
PRO Sho Katsumi Model ver.2 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DMC
SUS MAVERICK 2BAJPY 3,080 ( USD 19.59 )
-
DMC
BATRAS Maverick "Sho" PartsW REAR 19.2s Gun Metallic ColorJPY 9,350 ( USD 59.48 )
-
【L-Flight】】EZ Sho Katsumi Model ver.3 dimple Standard MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
【L-Flight】】EZ Sho Katsumi Model ver.3 Standard Black JPY 990 ( USD 6.29 )
-
DMC
BATRAS Maverick PartsSUS FRONTJPY 1,870 ( USD 11.89 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Joker Driver
-ZERO- Po/No MidRearJPY 71,500 ( USD 454.94 )
-
GSD
Natsumi Iwata Collaboration T-shirt 2020/summer white 150JPY 3,500 ( USD 22.26 )
-
SHADE
Bunny PRANKS T-shirts Ayaka Sasaki Model black&green XLJPY 3,899 ( USD 24.80 )
-
D.craft
T80 SIROCOJPY 5,478 ( USD 34.84 )
-
Flight-L
Akari Oshiro Model ver.4 Shape MIXJPY 820 ( USD 5.21 )
-
SHADE
MIKURU SUZUKI COLLABO Hoodie 2025 MJPY 11,000 ( USD 69.98 )