Darts / 【one80】CHAMELEON EMERALD Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This model has a 7.6mm diameter thick grip with double rings and a shark cut on the back.
It tapers from the center to the back, so the weight can be felt in the front.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 44.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
PteraFactory×S4
BullRanger NeonYellowJPY 715 ( USD 4.54 )
-
MONSTER
moc0052 WhiteJPY 1,813 ( USD 11.53 )
-
COSMODARTS
Darts T-shirt Galaxy 3LJPY 10,780 ( USD 68.58 )
-
one80
CHAMELEON LAPIS LAZULI Steel 24gJPY 9,000 ( USD 57.26 )
-
TARGET
ORB 02 Steel 22g 190088JPY 6,200 ( USD 39.44 )
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Short Black 410141JPY 2,480 ( USD 15.77 )