Darts / 【one80】CHAMELEON RUBY Steel 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The maximum diameter is 7.8mm, but the barrel is thin at both ends, so it does not feel so thick in the hand.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 47.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
D.craft
T80 SIROCOJPY 5,478 ( USD 34.84 )
-
FLAGS
College Logo Sweat Shirt Gray XXLJPY 6,900 ( USD 43.90 )
-
FLAGS
T-Shirt Long Sleeve Black LJPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
Zaoral
Recovery α band Green/Silver 21JPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
G's DARTS
Value FAWCETTJPY 6,620 ( USD 42.11 )
-
S4
GRYPSJPY 7,124 ( USD 45.33 )