Darts / 【COSMODARTS】FANTASIA 3 Trish Grzesik Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This is the third model by Trish Grzesik, who has won many titles at competitions in North America.
Compared to the previous model, the slightly bulging outline creates an appearance that can be seen as either a torpedo or straight.
This is a barrel that should be tried by those who think they can't throw straight by overseas players.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Trish Grzesik Model Items
-
Fit Flight
Trish Grzesik Model ver.4 Super Slim MagentaJPY 870 ( USD 5.46 )
-
Fit Flight
Trish GRZESIK 3 StandardJPY 712 ( USD 4.47 )
-
Fit Flight
Trish Grzesik Model ver.5 Super Slim PurpleJPY 870 ( USD 5.46 )
-
COSMODARTS
Fantasia Trish Grzesik ModelJPY 12,100 ( USD 76.14 )
-
COSMODARTS
FANTASIA 3 Trish Grzesik Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
COSMODARTS
Fantasia Trish Grzesik Model SteelJPY 14,300 ( USD 89.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )