Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE HUNGRY WEIKUN CHING MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
A-FLOW player WEIKUN CHING model, active in Taiwan
Diagonal cut on the rear of the barrel for strong rotation. And a slit is added to the ripple cut in the tapered area.
The front area has a simple yet sharp design with grouping in mind, while the grip zone is as aggressive as it looks.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
Recently checked items
-
MASTER STROKE
T-shirts MIKURU SUZUKI United ver.1 Black LJPY 3,565 ( USD 22.30 )
-
DYNASTY
KATANA KIWAMI BLACK HimezuruJPY 8,479 ( USD 53.06 )
-
TARGET
DISPLAY STAND 119091JPY 1,350 ( USD 8.44 )
-
DYNASTY
KATANA KIWAMI BLACK HeshikiriJPY 8,479 ( USD 53.06 )
-
L-Style
KRYSTAL ONE AKARI OSHIRO MODEL 2025 CHAMPION ClearblackJPY 3,600 ( USD 22.52 )
-
SHADE
Tomoya Goto Replica uniform 2023 LJPY 19,800 ( USD 123.90 )