Darts / 【TARGET】SOLO 80 GENERATION-5 Keita Ono Model 210206
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
TARGET x Keita Ono
The fifth generation of 80% tungsten signature models
The performance of "SOLO GEN-5" is reproduced in 80% tungsten barrel as much as possible.
Dense and simple grooves are placed in a bullet-shaped silhouette that is easy to grip.
An entry model that allows you to experience the high performance of the pro model has been completed
■Specs
Material: 80% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Keita Ono Model Items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Keita OnoJPY 5,000 ( USD 31.72 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Keita OnoJPY 5,000 ( USD 31.72 )
-
TARGET
SOLO GENERATION-5 Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 210180JPY 14,100 ( USD 89.46 )
-
TARGET
VISION ULTRA GHOST FLIGHT 333190JPY 398 ( USD 2.51 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS Second edition Keita Ono setJPY 3,980 ( USD 25.25 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 3rd Keita OnoJPY 5,000 ( USD 31.72 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )