Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE EL DORADO5 KANEKO KENTA MODEL
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Modern design and color combination with sophisticated outline.
The last part of the barrel has a micro shark in the reverse R processing area. New sense grip that fits in your finger.
Of course, the step with the shaft diameter is still available in the new version.
The nut-cut area is also equipped with a marker and a nut-cut area that is more than enough to function as a main cut.
Two types are available: Black x Blue center balance and Black x Red back balance, which can be used according to your own preference.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Kenta Kaneko Model Items
-
L-Flight×DYNASTY
PPRO Kenta Kaneko Model Shape MIXJPY 850 ( USD 5.40 )
-
L-Flight×DYNASTY
PPRO Kenta Kaneko Model Tear Drop WhiteJPY 850 ( USD 5.40 )
-
L-Flight
PRO Kenta Kaneko Model ver.2 teardrop MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW EL DORADO80 KANEKO KENTA MODELJPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EL DORADO6 KANEKO KENTA MODELJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE EL DORADO4 KANEKO KENTA MODELJPY 14,800 ( USD 94.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
DARTMAN WALLETJPY 1,304 ( USD 8.29 )
-
L-Flight
flf0246 StandardJPY 712 ( USD 4.53 )
-
TARGET
CARRERA V-STREAM V1 2BA 20g 210007JPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
G's DARTS
VENOMJPY 8,658 ( USD 55.08 )
-
JokerDriver×Third
collaboration case TYPE-4JPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
Zaoral
Recovery Necklace White/Silver MJPY 11,000 ( USD 69.98 )