Darts / 【one80】Peter Machin2 Peter Machin Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
It is easier to hold the grip and maintain the line. The barrels are available in gold and silver colors.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 38.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Peter Machin Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-Flight
PRO Robert Marijanovic Model ver.1 Standard BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
CAMEO
GARMENT NB BASIC GREENJPY 5,998 ( USD 38.15 )
-
SHADE
Kenichi Ajiki Model T-SHIRT 2020 MJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
one80
Ascent 02 Steel 25gJPY 9,900 ( USD 62.98 )
-
JOKER DRIVER
jof1002 ShapeJPY 770 ( USD 4.89 )
-
wma0301 JPY 2,546 ( USD 16.20 )