Darts / 【DYNASTY】BRASS DARTS SET D-01
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Brass |
| Shape | Straight |
| Cut | Wing Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.1g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Thick, straight barrel made of BRASS with a solid weight.
The large wing cut provides excellent grip and throwing comfort.
Specifications
Material: Brass
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 16.1g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )