Darts / 【TARGET】REBEL REBORN SIRIUS Yuta Hayashi model Steel 210234
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.5mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Rebel Reborn
A 90% tungsten barrel with authentic specs.
Based on the opinions of tour pros, the black functional coating is combined to create a highly practical darts barrel.
Modeled after Yuta Hayashi.
Yuta Hayashi Model "SIRIUS" Steel Tip
The unique shape of the barrel has been retained.
Equipped with the Swiss Point System for easy attachment and removal of the point.
Points used:100084 SWISS FIREPOINT SILVER 26mm POINT BAGGED 2019
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.5mm
Maximum diameter:6.4mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Yuta Hayashi Model Items
-
TARGET
PRIME SERIES SIRIUS G3 MAX Yuta Hayashi Model 2BA 210447JPY 16,000 ( USD 101.80 )
-
TARGET
REBEL REBORN SIRIUS Yuta Hayashi model 210118JPY 9,200 ( USD 58.53 )
-
TARGET
BLACK MARQUE SIRIUS 2.0 Yuta Hayashi Model 2BA 210257JPY 13,000 ( USD 82.72 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Yuta HayashiJPY 5,000 ( USD 31.81 )
-
TARGET
PRIME SERIES SIRIUS G3 Yuta Hayashi Model 2BA 210420JPY 16,000 ( USD 101.80 )
-
L-Flight
PRO Yuta Hayashi Model ver.1 Kite BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
CRUX JPN COURAGE SWISS POINT 190509JPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
JOKER DRIVER
EXTREME Hawkeye 2BAJPY 22,000 ( USD 139.97 )
-
Harrows
SUPERGRIP FUSION SHAFT Black/JADEJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DMC
ZONE 2BA 21gJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
one80
R2 Interchange Point Grooved C Gold 48mmJPY 1,600 ( USD 10.17 )
-
one80
REIGN ver.2 Ryo Nakai Model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )