Darts / 【TIGA×TRiNiDAD】GOMECHU Fusion
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% , Titanium |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.9g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.7mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
GOMECHU Fusion
TIGA "EMPRECHU2" proposed the overall barrel design image, and TRiNiDAD "GOMEZ13" proposed the barrel specs and the color paint, which is the characteristic of the product, to create this new barrel.
TRiNiDAD "GOMEZ13" brought in their own ideas for this new barrel.
TIGA's new model is the Fusion Series, which is a long barrel with a very low center of gravity.
The position of the laser engraving differs slightly from product to product.
Specifications
Material: 90% tungsten + titanium
Total length: 52.0mm
Maximum diameter:7.7mm
Barrel weight: 18.9g
Standard: 2BA
Center of gravity: Rear
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yukie Sakaguchi Model Items
-
TIGA×TRiNiDAD
GOMECHU2 FusionJPY 22,000 ( USD 138.61 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TIGA
EMPRECHU 5 Fusion Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited EditionJPY 19,800 ( USD 124.75 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
-
TIGA
EMPRECHU5 Yukie Sakaguchi Model St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 15,950 ( USD 100.49 )
-
TIGA
LYKA2 Yukie Sakaguchi Model SteelJPY 13,200 ( USD 83.16 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )