Darts / 【one80】Jim Williams Model HD Steel 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 55.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.65mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is Jim Williams' new design model using 80% tungsten.
The feel of the barrel on the fingers is stronger, so you don't have to grip it hard to make it fly.
The black coating has two red lines in it, making it a cool design.
■Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 55.0mm
Maximum diameter: 6.65mm
Barrel weight: 24g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Jim Williams Model Items
-
one80
Jim Williams Model VHD Steel 24gJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
one80
Jim Williams Model VHD Steel 25gJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
one80
Jim Williams Model Dragon Flight GoldJPY 275 ( USD 1.74 )
-
one80
Jim Williams Model Dragon Flight RedJPY 275 ( USD 1.74 )
-
one80
Jim Williams Model HD Steel 22gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
one80
Jim Williams Model HD 2BA 18gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
AURA 95% A2 STEEL 23gJPY 13,178 ( USD 83.84 )
-
TRIPLEIGHT
effort2 light Akihiko Owaku ModelJPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
one80
GUTS Akito Yamagata Model 2BA 18gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
TARGET
POWER 8ZERO black PBZ4 steel 25g 190005JPY 8,400 ( USD 53.44 )
-
GSD
Natsumi Iwata Collaboration T-shirt 2020/summer white 150JPY 3,500 ( USD 22.26 )
-
one80
Jim Williams Model HD Steel 26gJPY 9,000 ( USD 57.26 )