Darts / 【TARGET】PRIME GLITZ RYUTA ARIHARA Model 210236
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 42.8mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
TARGET PRIME SERIES
GLITZ
The new model of Ryuta Arihara, GLITZ !
Short straight barrel with a wide grip area.
The composite grooves are effectively placed to achieve sharp flight despite its light weight.
The barrel balance is also designed with the utmost care, resulting in a barrel that is both orthodox and sharp at the same time.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.8mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ryuta Arihara Model Items
-
SHADE
Ryuta Arihara JAPAN 2024 Champion T-SHIRT Black XXLJPY 4,000 ( USD 25.37 )
-
L-Flight
PRO Ryuta Arihara Model ver.1 Shape MIXJPY 880 ( USD 5.57 )
-
L-Style × unicorn
KRYSTAL ONE Ryuta Arihara Model ver.1 RedJPY 3,960 ( USD 25.12 )
-
SHADE
Ryuta Arihara JAPAN 2024 Champion T-SHIRT Black MJPY 4,000 ( USD 25.37 )
-
【L-Flight】】PRO Ryuta Arihara Model ver.2 dimple Shape MIX fl00832 JPY 990 ( USD 6.28 )
-
SHADE
Neck strap Darts Case Case strap 2025 Ryuta AriharaJPY 2,000 ( USD 12.69 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )