Darts / 【TARGET】RVB 95 x ECHO Raymond van Barneveld model Swiss Point Steel 21g 190175
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
A collaborative darts series incorporating key elements of the TARGET ECHO series and the RVB 95 G4.
It features multiple grip profiles, contrasting color schemes and performance coatings.
The grip area is sandblasted for an elegant finish.
■Specs
Material: 95% tungsten
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: Hard
Swiss point: 26mm
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Raymond van Barneveld Model Items
-
TARGET
RAYMOND VAN BARNEVELD INK FLIGHT & SHAFT KIT Short 3set 420001JPY 1,780 ( USD 11.33 )
-
TARGET
VISION ULTRA BARNEY ARMY 334270JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
K-FLEX RAYMOND VAN BARNEVELD MODEL Standard Medium Black 410134JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
RVB 95 x ECHO PRO.ULTRA Shape 336710JPY 398 ( USD 2.52 )
-
TARGET
RAYMOND VAN BARNEVELD INK BUNDLE Shape 3set 337300JPY 800 ( USD 5.09 )
-
TARGET
BARNEY 25 RAYMOND VAN BARNEVELD Model 2BA 18g 210316JPY 25,800 ( USD 164.16 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
Player collaboration pin badge Mariko KimuraJPY 1,500 ( USD 9.53 )
-
one80
Moon Jelly ver.2 Mari Komori Model 2BA 18gJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
JOKERDRIVER
CRYSTAL HALCYONJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
JOKERDRIVER
-ZERO- St5 Mid rearJPY 79,200 ( USD 503.94 )
-
TIGA
TIGA PLAYERS TUMBLER Hirokazu OsakiJPY 2,000 ( USD 12.72 )