Darts / 【TARGET】CULT 02 Swiss Point Steel 26g 190204
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Length | 55.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The TARGET Standard darts series shows a glimpse of the Elysian edition design.
A number of "cells" have been created through a high-precision milling process, adding texture and stability to the grip.
In addition, a black PVD coating has been applied to increase barrel performance.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 55.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 26.0g
Standard: Hard
Swiss point: 26mm
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DMC
Hawk 18gJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
DARTSLIVE
SUPER DARTS2024 × DARTSLIVE PLAYER GOODS Nobuhiro YamamotoJPY 5,000 ( USD 31.81 )
-
Zaoral
Recovery Necklace White/Silver LJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
Harrows
SUPER GRIP SHAFT Short JADEJPY 770 ( USD 4.89 )
-
Hyper electra
chemical Momoka Makino ModelJPY 9,982 ( USD 63.51 )
-
TARGET
DIAMOND PRO POINT Black 32mm No.109141JPY 1,100 ( USD 6.99 )