Darts / 【TARGET】SYNC 03 Swiss Point Steel 23g 190192
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
This series features perfect design and balance for all types of throws and techniques.
Chrome color on the front combined with sandblasted grip area.
Traditional groove common to the series creates a variety of feel.
■Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 6.9mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Swiss point: 26mm
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TIGA
HARVEST Mariko Kimura ModelJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
TARGET
RVB 95 x ECHO Raymond van Barneveld model Swiss Point Steel 23g 190176JPY 17,000 ( USD 108.16 )
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Mariko Kimura COLLABO T-shirt Black XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
Harrows
SABRE POINT BLACK 32mmJPY 1,408 ( USD 8.95 )
-
L-Style L-Shaft Straight Rock Gradation Clear X Purple 260 JPY 1,020 ( USD 6.49 )
-
Harrows
BLACK STEELTIP POINTS 41mmJPY 880 ( USD 5.59 )