Darts / 【one80】Luxor Gamma Steel 21g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.1mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.65mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Luxor Series
The new Luxor Series.
The Luxor Alpha, Luxor Beta, and Luxor Gamma models are now available.
The three models have different cuts and bronze coating for durability and design.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.1mm
Maximum diameter: 6.65mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
ASTRA DARTS
aac0014 BrownJPY 4,950 ( USD 31.49 )
-
one80
CHAMELEON TOPAZ 2BA 20gJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
harrows
AVANTI FLIGHT 7401JPY 489 ( USD 3.11 )
-
Harrows
VIVID RED 2BA 18gRJPY 2,860 ( USD 18.19 )
-
TRiNiDAD
PRO Roman3 Miyu Miyawaki Model St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 14,800 ( USD 94.17 )