Darts / 【one80】Emily Alford Model ver.2 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Shark-cut and diamond-cut barrels for improved grip and ease of release.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 6.35mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
one80
Jim Long2 Jim Long Model 2BAJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
harrows
ORBITAL FLIGHT AQUA/GREEN 4803JPY 489 ( USD 3.11 )
-
L-Flight
flf4105 ShapeJPY 764 ( USD 4.86 )
-
TARGET
COLOURS G4 TEAL SWISS POINT 190533JPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
harrows
SUPERGRIP ULTRA FLIGHT SUNSET GOLD 3503JPY 489 ( USD 3.11 )
-
TRiNiDAD
PRO FREITAS2 Shota Sosogi Model 2BAJPY 11,999 ( USD 76.35 )