Darts / 【TRIPLEIGHT】effort4 type-A Rainbow95 Akihiko Owaku Model 2BA 20.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The TRIPLEIGHT "effort4" Akihiko Owaku model is now available in the new Rainbow95, which boasts high hardness, high wear resistance, DLC type and 95% tungsten.
The new Rainbow95 is a heavier barrel with Rainbow coating on the entire surface!
Specifications
Material: 95% Tungsten
Length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 20.5g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Akihiko Owaku Model Items
-
DYNASTY×L-Flight
PRO Akihiko Owaku Model ver.2 Shape Black×GoldJPY 880 ( USD 5.50 )
-
TRIPLEIGHT
XEBEC DLC Akihiko Owaku Model 2BA 21gJPY 15,299 ( USD 95.74 )
-
TRIPLEIGHT
effort4 type-B plain Akihiko Owaku Model 2BA 20.0gJPY 12,800 ( USD 80.10 )
-
DYNASTY×L-Flight
PRO Akihiko Owaku Model ver.2 Shape White×BlackJPY 880 ( USD 5.50 )
-
TRIPLEIGHT
XEBEC Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
TRIPLEIGHT
effort Zero Akihiko Owaku Model 2BA 21gJPY 14,800 ( USD 92.60 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )