Darts / 【TARGET】PYRO G1 REBORN MITSUMASA HOSHINO Model LIMITED EDITION 210249
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
THE LEGEND RISES
The first shocking appearance 9 years ago, and sales of more than 10,000 sets (including 80% of models) worldwide.
PYRO GEN-1 is back in limited re-production!
The combination of pixel & micro groove is still novel!
Torpedo barrel decorated with gold, one of Hoshino's personal colors
This is a barrel loved by many players, both old and new, and this is your chance to own one!
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 39.0mm
Maximum diameter:7.8mm
Weight: 16.0g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mitsumasa Hoshino Model Items
-
TARGET
PYRO GENERATION 10 MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA S-DARTS LIMITED EDITION 210401JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 11 MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA 210472JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 11 MAX MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA 210800JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 11 MITSUMASA HOSHINO MODEL SWISS POINT 24g 190588JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
Portrait in Darts
piv1001JPY 6,090 ( USD 38.64 )
-
8FLIGHT
Mitsumasa Hoshino model Doric Shaft clear blue 32mmJPY 880 ( USD 5.57 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )