Darts / 【TRiNiDAD】PRO Gomez Type13 Plain Yuki Yamada Model 2BA 22.6g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRiNiDAD |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.6g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Strong cut for firm push out
New plain type without sandblast coating!
Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel weight: 22.6g
Standard: 2BA
Center of gravity: Semi-front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Color and size of accessory flights and tips may differ from those shown in the photos.
Yuki Yamada Model Items
-
TRiNiDAD
Undisputed Gomez Type16 Yuki Yamada Model Steel 22.8gJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
CONDOR
AXE 120 Yuki Yamada Model WA-EN Small Medium Clear SandJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE 120 Yuki Yamada Model WA-EN Small Medium Black S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE WA-EN Yuki Yamada Model Small Short Clear SandJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
CONDOR
AXE 120 Yuki Yamada Model WA-EN Standard Medium Black S-DARTS Limited EditionJPY 1,879 ( USD 11.83 )
-
TRiNiDAD×TIGA
GOMECHU3JPY 14,800 ( USD 93.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )