Darts / 【Harrows】CHERI Momoka Hayashi Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.05mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Signature model of Momoka Hayashi, a professional player of JAPAN LADIES.
The rear shark cut and ring cut fit the finger firmly and define the grip area.
The grip is made thicker for easier gripping, and the torpedo is straight.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.05mm
Barrel weight: 18.0g
Barrel Match Weight: ±0.05
Standard:2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Model Items
-
L-Style
KRYSTAL ONE Momoka Hayashi Model ver.1 Clear BlackJPY 3,600 ( USD 22.68 )
-
Harrows
CHERI Momoka Hayashi ModelJPY 14,080 ( USD 88.71 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Momoka HayashiJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
UNICORN
Momoka Hayashi Model Pesca Rainbow UL 20.5gJPY 17,000 ( USD 107.10 )
-
UNICORN
Momoka Hayashi Model Pesca Rainbow US 20gJPY 17,000 ( USD 107.10 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Momoka HayashiJPY 5,000 ( USD 31.50 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
Unicorn
ULTRAFLY .100 WORLD CHAMPION GARY ANDERSON Model PHASE5 PLUS No.69449JPY 330 ( USD 2.07 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #54 music playJPY 550 ( USD 3.46 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Kaori MiuraJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
Unicorn
ULTRAFLY .100 WORLD CHAMPION GARY ANDERSON Model PHASE5 Big Wing No.69450JPY 330 ( USD 2.07 )
-
DARTSLIVE
20th Anniversary “reproduction” Edition 1JPY 5,500 ( USD 34.65 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVECARD #56 bottle dartsJPY 550 ( USD 3.46 )