Darts / 【Harrows】IMPERIAL DIAMOND Steel 23gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The diamond cut, realized through months of development and superior processing technology, expresses visual impact.
Includes a CARBON ST shaft that matches the barrel design very well.
Finished with black titanium and gold coating.
■Specifications
Material: Tungsten 90
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter:6.7mm
Barrel weight: 23.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model SteelJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
Harrows
hcf0003 ShapeJPY 550 ( USD 3.49 )
-
Red Dragon
Gerwyn Price Model Nitro Ionic Short BlackJPY 858 ( USD 5.45 )
-
TARGET
CARRERA V-STREAM V3 steel 25g 190019JPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
Fit Flight Air
fif3702 ShapeJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER5 TYPE1 Plus Shuichi Enokuma ModelJPY 15,950 ( USD 101.48 )